A Meixner Iskola sajátos szellemiségét nem csak az ismert pedagógiai módszertan jelenti. Az eltelt 22 év alatt kialakultak hagyományaink. Ezek mindig formálódnak, csiszolódnak kicsit, néha újak születnek, néhányuk idővel elkopik.
Most azokat említenénk, amikhez a legjobban ragaszkodunk. Szeretjük őket, mert gyermeknek, felnőttnek egyaránt örömet, biztonságot jelentenek:
A Meixner Iskolában az új elsősök érkezése és a nyolcadikosok ballagása jelenti az itt töltött idő keretét. Ennek szimbóluma a kezdetektől nálunk szolgáló feldíszített kapu: az első tanévnyitón itt lépnek be az új kicsik, miközben együtt énekelve fogadjuk őket, és itt lépnek ki a ballagó nagyok, akik felírják a kapunkra a nevüket.
Több olyan eseményt is szervezünk, ami a családokkal való ismerkedést, az iskolai közösség formálását segíti. Ilyen az októberi nagyon komolyan vett főzőverseny – ahol mindig remek a hangulat – vagy a tavasz végi „Fest a kerület” programunk, ahol az elkészült műveket nemes célra ajánljuk fel. A novemberi Márton nap a közös játékról, éneklésről szól, ilyenkor a gyerekek megismerhetik, a felnőttek újra és újra megélhetik az önzetlen segítés, az adományozás örömét.
A családokkal közös program az adventi készülődés és vásár is, majd a naptári év utolsó iskolai napján karácsonyi koncertet rendezünk a Hubay Jenő Zeneiskola tanárainak segítségével. Ilyenkor néhány órára tényleg beköltözik a varázslat az iskolánkba.
Farsangkor a fánkon és a közös játékon van a hangsúly. Jelmezverseny nincs ugyan, de lehet jelmezben vagy anélkül játszani, ügyességi játékokban megmérkőzni.
Májusban, a Pünkösdöt követő első kedden egy félnapos versengést és erőpróbát követően eldől, ki lesz a Pünkösdi király és királyné. Nekik nem csak fontos feladataik vannak ( tanév nyitás és zárás), hanem vonzó előjogaik is: gyönyörű a koronájuk, és minden, az iskolában előforduló szülinapi tortából kapnak egy szeletet.